Galeriid/kunstimuuseumid

esmaspäev, 2. detsember 2013

KUMU haridusprogramm "Ennekuulmatus" (11.b klass)

Eelmisel neljapäeval osalesime 11.b klassiga KUMU 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis üleval olevale ajutisele näitusele "Sünkroonist väljas. Helikunstist vaatega minevikku" loodud programmis "Ennekuulmatus".

Haridusprogrammi „Ennekuulmatus" sisuks on helide abil loodud kunst – häälte liikumine, võnkumine ja vibreerimine – kõik see, mida enne näitust pole ehk kuulatud või tähele pandud.
Muuseumitunnis saab teada: Millised helid meid ümbritsevad, Mis on helikunst, Kas see on sama, mis muusika; Kuidas helikunst tekkis; Millega seda teha saab; Milline hääl on kastekannudesse kogutud helitilkadel; Kuidas laulavad masinrohutirtsud; Milline hääl on väriseval paberil; Kuidas tuul paberil vuhiseb; Kuidas saab rabistavast rahest luuletus; jne.

                            

                            


Kokku võttes oli tegu väga poeetilise (seda nii otseses kui kaudes tähenduses) interaktiivse elamusega, kus tuli korraga kasutada mitmeid meeli. Noortele paistis meeldivat ning suur osa klassist tuli veel pärast haridusprogrammmi lõppemist minuga KUMU teistelegi korrustele jalutama.

Puhas rõõm!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar